12/9/14

Premier League 13/9/2014

<![if !supportLists]>Ø  <![endif]>Crystal Palace - Burnley
Αναμέτρηση που προσφέρει κατά τη γνώμη μου, καλή ευκαιρία για κερδοφορία στην αγορά του σημείου του ημιχρόνου. Στις τελευταίες 16 εμφανίσεις της κλάσης έχουν σημειωθεί 7-7-2 (1-Χ-2) στο ημίχρονο. Με 2,88 στον άσσο ημίχρονο και 2,05 στο Χ ημίχρονο, η Bet365 την ώρα που γράφω μου δίνει την δυνατότητα να κυνηγήσω κέρδος της τάξης του 47% στον άσσο ημίχρονο με επιστροφή των χρημάτων μου στην περίπτωση της ισοπαλίας! Ο άσσος αξίζει και στο τελικό σημείο αφού η κλάση έχει δώσει 7-0-5 (1-Χ-2). Το διπλό στην τελευταία εμφάνιση της κλάσης 11/5/2014 West Brom-Stoke 1-2 δεν το θεωρώ λόγο να μην ποντάρω στον άσσο όπως και να έχει. Αν θέλουμε να πάμε σε πιο ειδικά μονοπάτια με βλέψη πιο παχουλές επιστροφές συνεχίζοντας στο ίδιο μήκος κύματος καλά φαίνονται στα χαρτιά το 1-0 ημίχρονο, 2-0 τελικό και under 2,5.

<![if !supportLists]>Ø  <![endif]>Stoke City - Leicester

Παρόμοια χαρακτηριστικά με της προηγούμενης αναμέτρησης παρουσιάζει η κλάση του Stoke CityLeicester. Στα τελευταία 17 έχουμε 9-5-3 (1-Χ-2). Ισχυρή τάση στο 1Χ ημίχρονο και εδώ με 6-9-2 (1-Χ-2 ημίχρονο). Εδώ μπορώ να προσπαθήσω για 34% κέρδος στο Χ ημίχρονο με κάλυψη στον άσσο. Στα σκορ ημιχρόνου το 0-0 έχει την τιμητική του 7/17 οπότε αξίζει μια προσπάθεια.