Spain » Primera Division » 07/02/15

Real Sociedad - Celta
Κλάση αναμέτρησης 0,90. Στις τελευταίες 15 εμφανίσεις έχει σημειώσει 6-3-6 (1-Χ-2). Ισοδύναμα τα άσσος και διπλό οπότε αξία περιλαμβάνει το σημείο του διπλού με απόδοση 2,60 (value απόδοση οτιδήποτε > 2,50).
Η κλάση έχει επίσης σημειώσει 9/15 G.G και 8/15 U 2,5. Δεν υπάρχει κάποια σημαντική τάση στις πάνω αγορές και επίσης βάσει αποδόσεων Ο.Π.Α.Π δεν υπάρχει αξία.
Η Real Sociedad έχει μέσο όρο κλάσης 1,14 στις τελευταίες 87 εντός έδρας αναμετρήσεις της. Σε 6 αναμετρήσεις με 0,90<κλάση<1,14 έχει 3-1-2 (1-Χ-2) με 4 ισοπαλίες στο Ημίχρονο και 4/6 N.G & U 2,5.
Φέτος στα 11 εντός έδρας έχει μ.ο κλάσης 1,69. Σε οχτώ (8) αναμετρήσεις με κλάση < 1,69 έχει σημειώσει 2-2-4 (1-Χ-2) με πέντε U 2,5. Θα αναφερθώ στα τελικά για να διαπιστώσω ότι στις τιμολογήσεις της σαν φαβορί δεν έχει σταθεί καθόλου στο ύψος των περιστάσεων.
«Σε συνδυασμό με την στατιστική της κλάσης του 0,90 νομίζω ότι πρέπει να μείνουμε μακριά από το άσσο σε αυτή την περίπτωση
Η Celta έχει μ.ο κλάσης 0,56 στα τελευταία 47 εκτός έδρας. Σε 18 εμφανίσεις με 0,56<κλάση<0,90 έχει 12-1-5 (1-Χ-2) με 10/18 N.G & 9/18 U 2,5.
Την φετινή σεζόν έχει μέσο όρο κλάσης στις 9 εκτός έδρας εμφανίσεις της 0,70. Στις 4 εμφανίσεις με κλάση > 0,70 έχει 2-1-1 (και 3/4 ισοπαλία στο ημίχρονο) με 4/4 U 2,5 & 3/4 N.G. Στο σύνολο των 9 εκτός έδρας αναμετρήσεων έχει 8/9 U 2,5. Έχει δεχτεί 0,9 γκολ/παιχνίδι και έχει σκοράρει 0,7 γκολ/παιχνίδι. Πέρασε με 0-1 από την Barcelona στις 1/11/2014, σκόραρε 2 φορές στην Atletico (2-2), ηττήθηκε μόλις με 1-0 από τη Sevilla και απέσπασε 1-1 μέσα στη Bilbao για να θυμηθούμε τι έχει καταφέρει με τους πιο δύσκολους αντιπάλους της μέχρι τώρα στα εκτός έδρας.

Αν θα έπρεπε να ρισκάρουμε κάποιο ποντάρισμα θα επέλεγα το Celta +0,75 (+0.5,+1.0) σε ασιατικό. Σε περίπτωση ήττας με 1 τέρμα διαφορά χάνω το μισό ποντάρισμα. Επίσης θα στήριζα τελικά το U 2,5 κυρίως εξαιτίας της φετινής στατιστικής της Celta στις εκτός έδρας αναμετρήσεις της. Λογικά θα αποδειχθεί και σήμερα στρείδι αμυντικά τουλάχιστον για το ημίχρονο οπότε το να μην δεχτεί τέρμα στα πρώτα 45’ αξίζει ίσως κάποιο ρίσκο.